Вивчення пейзажного жанру на уроках образотворчого мистецтва у початковій школі

Автор работы: Пользователь скрыл имя, 14 Мая 2012 в 21:29, курсовая работа

Краткое описание

Залучення молодших школярів до образотворчого мистецтва як до естетичної діяльності, розвиток та виховання учнів її засобами – одна із важливих і складних проблем сучасної школи.
Мистецтво слова дає змогу розкривати перед учнями багаті художньо–пізнавальні можливості, навчати школярів сприймати через образи художніх творів навколишній світ, одержувати від малювання глибоку естетичну насолоду.
Природа є найбагатша скарбниця, з якої видатні художники минулого і сучасності черпали натхнення для своїх художніх творів. Вивчення дітьми на уроках образотворчого мистецтва пейзажного жанру сприяє збагаченню і розширенню формування їх як естетичної культури школярів так і розвитку їхньої особистості, саме вона навчає цілісного бачення предметів та явищ навколишнього світу, вміння виділити основне у явищах буття.

Вложенные файлы: 1 файл

Вивчення пейзажного жанру на уроках образотворчого мистецтва у початковій школі.doc

— 180.34 Кб (Скачать файл)

Додаток 3

3 КЛАС
ТЕМА: Наша вулиця
МЕТА:
- навчити дітей малювати на тонованому папері;
- закріпити вміння малювати будинки широкими мазками, використовувати спосіб загородження;
- розвивати творчі здібності, пам'ять, окомір, відчуття кольору; виховувати любов до малювання, до природи, до рідного міста.
ОБЛАДНАННЯ:
1) демонстраційне: фотокартки з видами вулиці;
2) роздаткове: фарби, пензлі, тонований папір, палітри.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Помічені дитиною особливості предметів притягують його увагу. Пояснення вчителя розширюють його знання, розвивають інтерес до подальших спостережень.
Розглядаючи дерева, діти намагаються зрозуміти, чому дерева однієї породи всі різні. Їх цікавить і архітектура. „У всіх будинків є дах, стіни вікна, - підкреслюють діти. - І всі ж будинки різні".
Нові враження і знання відображаються в дитячих малюнках. Це у свою чергу веде до необхідності розширити технічні можливості відображення з допомогою нових прийомів і матеріалів.
I Організаційний початок заняття. (Привітання. Перевірка готовності до уроку)
II Актуалізація набутого досвіду.
1) Бесіда.
- На попередньому занятті ми з вами були на екскурсії.
- Чи подобається вам наше місто?
- А що можна побачити на вулицях міста? (Будинки, дерева, машини...)...
III Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення тими уроку.
Сьогодні мі будемо малювати вулицю міста.
IV Формування вмінь та навичок.
1) Демонстрація й аналіз наочності.
- Діти, а на якому папері мі малювали раніше?
- Сьогодні мі будемо малювати на тонованому папері. А якою фарбою можна малювати на такому папері? Чому?
- Зараз мі будемо малювати пейзаж, використовуючи спосіб загородження. А хто з вас може пояснити, що це таке ?
- Якщо виходиш на вулицю, те можна побачити, як поруч розташовані предмети частково
- загороджують, перекривають предмети, що розташовані далі. Так, машина може загороджувати дім, а дім - дерево і т.д. (Показую дітям фотокартки вулиць).
2) Інструктаж з показом
- Мі вже малювали будинки широкими мазками. Хто може розказати, як це робиться?
- Тепер мі намалюємо дерева одразу фарбами (малюю). Бачите, як дерева частково перекривають будинки?
- Діти, подивіться, мі вже намалювали вулицю. А що ще, на вашу думку, можна домалювати?
- Я малювала одразу фарбами, без олівця. Вам подобається цей малюнок?
1) Практична робота.
(Під година роботи я допомагаю дітям, вказую на помилки, даю вказівки)
V Підсумок
- Діти, що мі сьогодні малювали?
- А на якому папері?
- Який спосіб мі використовували при малюванні будинків?
Проводжу виставку кращих робіт.


http://ua-referat.com



Информация о работе Вивчення пейзажного жанру на уроках образотворчого мистецтва у початковій школі