Інноваційні методи викладання математики та інформатики в школі

Автор работы: Пользователь скрыл имя, 04 Апреля 2014 в 22:01, курсовая работа

Краткое описание

Метою державної Національної програми "Освіта" ("Україна ХХІ ст.") є виведення освіти в Україні на рівень розвинутих країн світу, що можливо лише за умов відходу від авторитарної педагогіки і впровадження сучасних педагогічних технологій. Саме цим зумовлена зараз увага педагогів, методистів до інновацій.
Термін "інновація" означає оновлення процесу навчання, який спирається, головним чином, на внутрішні фактори. Запозичення цього терміна пов'язане з бажанням виділити мотиваційний бік навчання, відмежуватися від чергових "переможних методик", які за короткий час повинні дати максимальний ефект незалежно від особливостей класу та окремих учнів, їхніх бажань, здібностей тощо.

Содержание

Вступ

І. Інноваційні методи навчання та викладання.
Основні концептуальні поняття, які визначають методологію сучасних освітніх програм.
Яким має бути сучасний вчитель.
Засоби педагогічної новації
ІІ. Форми нестандартних уроків.
ІІІ. Розробки нестандартних уроків.
3.1.Інтегрований урок математика+інформатика. Математика 5 клас
3.2. Урок «Що, де коли?» Математика 5 клас
3.3. Урок-КВК. Математика 5 клас.
3.5. Урок-гра «Хто хоче стати чемпіоном». Інформатика 11 клас.
3.6. Урок –КВК. Інформатика 11 клас.

Висновок.

Література.

Вложенные файлы: 1 файл

Курсова з педагогіки.doc

— 356.50 Кб (Скачать файл)

Завдання 3. Назвіть будь-яке число Х  при якому правильна нерівність:

  • 4 < X < 5
  • 24,3 < X < 24,6
  • 0,735 < X < 0,739
  • 16,6 < X < 16,7
  • 6,181 < X < 1801
  • 4,151 < X < 4,1501
  • 0,1 < X < 0,16
  • 12,5 < X < 12,6
  • 0,231 < X < 0,238

ІV. Закріплення матеріалу.

Для закріплення матеріалу учні сідають за комп’ютери і виконують тест «Порівняння десяткових дробів» Тест має 25 завдань розрахований на 15 хвилин. Якщо хтось з учнів виконав тест раніше то він сідає за парту і виконує додаткове завдання (на карточках), чим має можливість покращити свою оцінку.

Додаткові завдання :

Записати три числа які є розв’язками нерівності:

94,88<x<94,89;

3,87<x<3,88;

8,77<x<8,78;

5,2<x<5,21;

6,99<x<7;

8,56<x< 8,57.

V. Підсумок  уроку.

Фронтальне опитування. Учні  сідають за парти і відповідають на питання:

  1. Які дроби називаються десятковими?
  2. Як визначити скільки цифр після коми є у записі десяткового дробу?
  3. Як порівняти десяткові дроби з різними цілими частинами?
  4. Як порівняти десяткові дроби з однаковими цілими частинами , і однаковою кількістю цифр після коми?
  5. Як порівняти десяткові дроби з однаковими цілими частинами , і різною кількістю цифр після коми?
  6. Чи буде 3=3,00000000000? Чому?
  7. Чи буде   7,89000000=7,89? Чому?

VІ. Домашнє  завдання:

3.2. Урок «Що, де коли?»Математика 5 клас.

 Тема: Округлення десяткових дробів.

Мета: Ознайомлення учнів з правилом округлення десяткових дробів; формування вміння порівнювати округлювати дроби; розвиток логічного мислення учнів.

План уроку

  1. Перевірка домашнього завдання .
  2. Вивчення нового матеріалу.
  3. Закріплення матеріалу теми.
  4. Підсумок уроку.
  5. Домашнє завдання.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання .

Дидактична гра «Вікторина».

Для гри використовуються жетони та дві ємності, які були підготовлені для такого типу ігор на початку навчального року.

Спосіб гри

    1. Змагаються дві команди.
    2. Завдання (питання) проектуються на екран за допомогою комп’ютера, або формулюються вчителем усно.
    3. Правильні відповіді фіксуються отриманням жетонів (одного чи декількох). Жетони накопичуються в ємності, яку тримає капітан команди.
    4. Максимальну вартість питання зазначено перед кожним з них. Там же зазначено додаткові умови.
    5. Для розв’язування кожного з питань до дошки викликається по одному учню від кожної команди. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 жетон.
    6. Підсумки вікторини підводяться одразу після її закінчення. Кількість жетонів рахується, оголошується команда-переможець. Оцінюється на розсуд учителя найкращі учасники вікторини з обох команд.

Питання для вікторини.

  1. Максимальна кількість жетонів :4

Завдання: Поєднайте стрілками рівні числа у лівому та правому стовпчиках.

І команда

    2                           3,00002

100

     2                            3,02

1000

          2                                3,002

100000

ІІ команда

  7                                          5,0007

10

       7                                     5,000007

10000

           7                                  5,7

1000000

  1. Максимальна кількість жетонів 6:

Додаткові умови не всі записи є неправильними.

Завдання : Знайдіть помилки, там де вони є, і виправте їх.

І команда

5

2 ----- =2,5;

10

17

24 -----= 24,017;

1000

 

4

---- =0,4;

100

7

241--- =241,7;

100

ІІ команда

3

4---- =4,3;

10

24

17--- =17,024;

100

 

9

---- =0,009;

1000

 

9

654 --- = 654,9

100

 

3. Максимальна кількість  жетонів :7

Завдання : Заповнити таблицю.

І команда

Частка

47:10

8:1000

740:10

Звичайний дріб

     

Десятковий дріб

     

Частка

47:10

8:1000

740:10

Звичайний дріб

     

Десятковий дріб

     



ІІ команда

 

  1. Максимальна кількість жетонів: 4.

Завдання: Виразіть у метрах і запишіть десятковим дробом.

І команда

4м 2дм;

  1. 7см;
  2. 15мм.

ІІ команда

  1. 15м 3 дм5см;
  2. 1км3м8дм;
  3. 2879см.
  4. Максимальна кількість жетонів:3.

Завдання: Спираючись на рисунок, запишіть координати точок.

І команда                                           ІІ команда

А –                                                          В-

С -                                                            Д-

6. Максимальна кількість  жетонів :1.

Додаткові умови: За це завдання команда отримує жетон тільки в тому разі, якщо її представник правильно прочитав усі наведені дроби.

Завдання: прочитайте вголос десяткові дроби.

І команда

1,5

0,034

15,1

4,6505

0,012765

ІІ команда

12,345

5,002

102,81

311,00001

2,430074

7. Конкурс капітанів.

Максимальна кількість жетонів:4.

Додаткові умови: Капітани працюють за дошкою, решта учнів – у зошитах. Капітани здійснюють взаємоперевірку відповідей.

Завдання: Закінчіть речення.

    1. Найглибше місце на землі – Марсіанська западина, що в Тихому океані, - 11 022м. У кілометрах це буде_________________________
    2. Найглибше на земній кулі озеро – Байкал (Росія). Його глибина сягає 1620м, або ___________________ кілометрів.
    3. Середня висота Антарктиди, враховуючи товщину льодового покриву, - 2040 м над рівнем моря. У кілометрах це становить ___________________.
    4. Серед тварин найбільшу довжину має стрічковий черв’як, якого знайшли в берегових водах Південно-Китайського моря. Його довжина становила 54м 90 см, тобто в метрах_____________________

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

Робота з підручником

 Пропоную учням самостійно  ознайомитися з теоретичним матеріалом  у підручнику і відповісти  на питання:

  1. Закріплення матеріалу теми.

Розв’язування вправ

Для закріплення матеріалу пропоную учням розв’язати  №

Пропоную учням виконати тести з даної теми  за комп’ютером .

V. Підсумок  уроку

Фронтальне опитування

Опитування проводиться таким чином: зачитую питання, учні на листка дають відповіді.

  1. Які з даних величин можуть бути точними, а які наближеними? (точні величини учні позначають літерою «Т», наближені – літерою «Н». Якщо величина може бути і точною, і наближеною одночасно, учні пишуть «ТН».)
    1. У шкільній бібліотеці 6000 книг;
    2. У класі 36 учнів;
    3. Відстань від Харкова до Києва 500 км;
    4. Довжина кімнати 6 м;
    5. У коробці 18 олівців.
  2. Між якими сусідніми натуральними числами розташований кожний із дробів?
    1. 6,89;
    1. 1,08;
    2. 141,2;
    3. 9,106.
  1. Округліть:
    1. До десятих: 17,25; 0,126.
    2. До сотих: 4,028; 2,144;
    3. До цілих : 13,49; 19,61.

 

  1. Які цифри можна підставити замість зірочки, щоб після округлення числа в лівій частині наближеної рівності до десятих воно стало дорівнювати числу в правій частині?
    1. 418,5*»418,6;
    1. 43,0*»43,0;
    2. 879,93*»879,93;
    3. 125,*»126.

Підводжу підсумки того, як учні сприйняли матеріал, даю поради і рекомендації окремим учням.

VІ. Домашнє  завдання: №817, №819, №822 ст. 200-201

3.3. Урок-КВК. Математика 5 клас.

Тема: Рівняння.

Мета: Закріплення навичок розв’язування задач за допомогою рівнянь. Розвиток логічної пам’яті, вміння аналізувати умову задачі й вибрати ту величину для позначення її змінною, яка приводить до найпростішого рівня.

План уроку

І. Перевірка домашнього завдання.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

ІІІ. Закріплення матеріалу.

ІV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання.

Перевірка здійснюється шляхом фронтального опитування: учні зачитують з місць корені рівнянь. Якщо є необхідність, учитель на дошці показує розв’язування тих рівнянь, що викликали труднощі.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Дидактична гра «Бліцтурнір».

Спосіб гри

  1. Клас поділяється на дві команди.
  2. Завдання учитель   демонструє   на  діапроекторі або комп’ютері.
  3. До дошки виходять по одному учню від кожної команди.
  4. Решта учнів пишуть у зошитах. Той з учнів біля дошки, хто перший дасть правильну відповідь, приносить своїй команді 1 бал. Кожна команда накопичує сумарний бал, який, звичайно може бути більшим за 12.

Питання для гри.

  1. Запишіть умову задачі за допомогою рівняння. Розв’яжіть це рівняння.
    1. Мишко задумав число, відняв від нього 10 і отримав 3.
    2. Оля задумала число, додала до нього17 і отримала 30.
    3. Андрійко задумав число, помножив його на 5 і отримав 7.
    4. Павлик задумав число, поділив його на 6 і отримав 7.
  2. Знайдіть невідоме число.

Информация о работе Інноваційні методи викладання математики та інформатики в школі